Suriyeli Kadınlar Facebook

Suriyeli kadınlar çok fazla sosyal hayata karışmamaktadır. Ve internet kullanımı ülkelerinde kadınlar için oldukça azdır. Bu nedenle Türkiye’de de bu Suriyeli kadınların internet kullanım oranı düşüktür. Bir çoğunun Facebook adresleri ya da diğer sosyal medya hesapları bulunmamaktadır. İnterneti yeni yeni kullanmaya başlayan kadınlar genellikle Suriyeli kadınlar ile buluşabilecekleri ve zaman geçirebilecekleri web sitelerini keşfetmiş ve buralarda zaman geçirmektedirler. Bu nedenle Suriyeli kadınlara ulaşabileceğiniz web siteleri daha çoktur.

Bunun yanı sıra elbette Facebook kullanmayı öğrenen ve bu sosyal medya araçlarından biri olan Facebook’ta hesap açan Suriyeli kadınlarda vardır. Evlenme niyeti olmayan kadınların çoğu sıradan insanlar gibi hesap açarlar. Yani sadece isim ve soy isim olarak. Fakat başka niyetleri olan kadınların profillerinde ayırt edici olarak Suriyeli olduklarını belli edecek ve Suriye şeklinde yapılacak aramalarda önerilebilecek şekilde isim alırlar. Facebook üzerinde Suriyeli kadınların oluşturduğu platformlar vardır. Bu gruplar aynı şehirlerde olan kişilerin tanışabilmeleri ve kaynaşabilmeleri için kurulmuştur. Fakat direkt olarak izdivaç yani evlilik amaçlı kurulan gruplarda vardır. Ve bu gruplara çoğu üyedir.

Suriyeli kadınların Facebook adreslerinde sandığınız gibi ilginçlikler yoktur. Eskiden gelmiş olan Suriyeli kadınlar bizim vatandaşımız gibi sosyal medya hesapları almış, buralarda çeşitli ilgi alanlarına göre sayfalara abone olmuşlardır. Ve bir Türk vatandaşı gibi bu hesaplarını kullanmaktadırlar. Yeni gelen kadınların çoğunda böyle bir durum yoktur. Savaştan gelmiş bir insanın böyle düşünceleri olamaz zaten. Ve bunun yanı sıra dil problemleri de vardır. Çoğu Türkçe bilmediği için iletişim kuramaz ve sizler ile anlaşamaz. Bu nedenle Facebook gibi bir mecraada yer bulması da olanaksızlaşır.

https://www.facebook.com/turkiyedeyasayansuriyelikadinlar/ 

Tüm bunlardan dolayı dil bilmeyen ve yeni gelmiş kadınlardan Facebook hesabı açması beklenemez. Önceden gelmiş olan kişilerin de çoğu, halen dilimizi tam öğrenememiş olabilir. Bu nedenle bu tarz hesapları açmaları ve kullanmalarını beklemek biraz tuhaf bir arayış olacaktır. Yine de bu konuda bir bilgi isterseniz, Facebook’a Suriyeli kadınlar gibi bir arama yaptığınızda çeşitli gruplar ile karşılaşmanız çok olasıdır.

One thought on “Suriyeli Kadınlar Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir