Suriyeli Kadınlar Türk Erkekleri Nasıl Buluyor?

Suriyeli kadınların ülkemize yerleşmesiyle birlikte bir çok alanda sıkıntılar çıkmaya başladı. Özellikle Kilis gibi şehirlerde Suriyeli kadınlardan dolayı boşanma oranı arttırdı iddiasında bulunulduğu için, Suriyeli kadınların Türk erkeklerini nasıl buldukları merak konusu oldu. Ve bu konuda araştırmalar yapıldı, Suriyeli kadınlarla isim vermeden gizli şekilde görüşüldü ve bazı sonuçlar elde edildi.

Suriyeli kadınlara göre Türk erkekleri, son derece bakımlı ve hoşgörülüler. Bunun yanı sıra kibarlarda. Ve her ne kadar tartışılacak bir konu olsa da bir diğer veri de, Suriyeli kadınların Türk kadınlarını bakımsız buldukları gerçeğidir. Suriyeli kadınlara göre Türk kadınları kendilerine hiç bakmıyorlar, erkeklerini memnun etmek için bir çaba harcamıyorlar. Bu nedenle de erkeklerini haketmiyorlar.

Her ne kadar bu verilere katılmasakta bu bir araştırma ve inceleme olduğu için, bu Suriyeli kadınların geldikleri memleketlerde yaşadıkları ve öğrendikleri sayesinde bu şekilde bir düşünüşün olduğu aşikardır. Bir başka görüşe göre Suriyeli kadınlara göre Türk erkekleri kaçırılmayacak bir fırsat gibi. Hem burada kalmak için yani Türkiye’de yaşamaya devam edebilmek için, hem de hak sahibi olabilmek için. Ülkelerindeki erkeklerden zulüm gördüğünü düşünen bu kadınlar için Türk erkekleri oldukça iyiler. Bu nedenle de Suriyeli kadınlar Türk erkeklerini etkileyebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyor ve tüm maharetlerini gösteriyorlar. Türk erkeklerini etkileyebilmek adına sokağa sürekli makyajlı çıkıyorlar, erkeklerin huyuna giderek gururlarını okşuyorlar. Elbette bu verilerin çoğu yalnızca bir şehir üzerinden yapılan araştırmalardan doğduğu için, yeni dönemde davranışlar ve düşünceler ne şekildedir belli değil. Ama elbette bu kadınlara hak vermekte gerekir. Savaş yurdundan çıkıp rahat bir ülkeye gelmek, üstüne bu ülkede kendi ülkenden daha fazla değer görmek onların burada kalma isteklerini arttırmakta.

Aynı zamanda Suriyeli kadınların büyük bir çoğunluğunun evlenebilmek için belgeleri tam değildir. Bu nedenle imam nikahı ile Türk erkekleri ile evlenebileceklerini belirten Suriyeli kadınlar da vardır. Yani genel itibari ile Suriyeli kadınlar Türk erkeklerini beğenmekte ve Türk erkekleri ile evlilik düşünmektedirler.

One thought on “Suriyeli Kadınlar Türk Erkekleri Nasıl Buluyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir