Suriyeli Kadınlara Evlenme Teklifi Yapma

Suriyeli kadınlar ülkelerindeki iç karışıklıklardan dolayı göç etmek zorunda kalmışlardır. Suriyeli kadınlar eşleri ya da aileleri öldüğü için bizim ülkemize gelmiştir. Yalnız kalan kadınlar Müslüman Türk erkekler ile evlenmeyi kabul etmektedirler. Türk erkekleri ise Suriyeli kadınlarla evlenmek istemektedir. Fakat resmi nikâh olmadan yapılan evlilikler hukuken geçersizdir. Tabi ki Müslüman bir ülkede imam nikâhı yapılacak ama kadınların haklarını korumak için resmi nikâhın yapılması şarttır.

Suriyeli kadınlara evlenme teklifi yapmak için öyle klasik yüzük romantik bir yemek masası hazırlama yerine para teklif edilmektedir. Suriyeliler ülkemize ilk geldiklerinde 10.000 TL gibi bir rakama yapılan bu evlilikler son zamanlarda 2.000 TL 3.000 TL gibi rakamlara yapılmaktadır. Suriyeli kadınların bir mal gibi para karşılığı yapılan bu evliliklerine son vermek gereklidir. Devlet tarafından çok eski tarihlerde yapılan başlık parası uygulaması kaldırılmıştır. Aynı bu şekilde yapılan bu uygulamaya bir an önce son verilmelidir. Suriyeli kadınların evlilik konusunu ticaret gibi kullanmasına bir an önce son verilmelidir. Ülkemizde Suriyeli kadınlara para karşılığı evlilik teklif edenler en fazla Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndedir. Suriyeli kadınlara kuma olarak almaktadırlar. İmam nikâhı ile yapılan evlilikler kısa sürmekte Suriyeli kadınlar daha sonra tekrar sokakta kalmaktadırlar.

Suriyeli Kadınlar ile Evlenme

Suriyeli kadınlara evlilik teklifi yapan erkeklere para karşılığı olmasını eleştirdik. Şimdi de Suriyeli kadınların yaptığı hukuksuz evlilik teklifinden bahsedeceğiz. Suriyeli kadınlar evlenmek isteyen yaşlı adamları kandırarak para alıp ilk gün bırakıp kaçmaya başlamıştır. Bu konuda tüm gelirini kaybeden kendisine bakması için evlenen yaşlı adamlar ortada kalmaya haberlere çıkmaya ama yine resmi nikah yerine imam nikahı olduğu için hiçbir hak iddia edememiştir.

Yaşanan bu olaylar yüzünden Türk halkı ile Suriyeliler arasındaki gerilim ve ülkemizde yaşamasını istemeyen bir grup insan oluşmaya başlamıştır. Tabi ki canı yanan insanlar Suriyelileri sevmeme hakkına sahiptir. Aynı şekilde Suriyelilerde Müslüman Türk erkeklerinden korkmaya onlarla evlenmek istememektedir.

Genel olarak bakıldığında Suriyeli kadınlara evlenme teklifi etmek bizim bildiğimiz gibi romantik yemek masalarında değil sözleşme usulü paralarla yapılmaktadır.

2 thoughts on “Suriyeli Kadınlara Evlenme Teklifi Yapma

  1. Esselamu Aleykum adım Şeyhmus Diyarbakır’dayım 28 yaşındayım epilasyon merkezim var ve evlenemiyorum bana yardımcı olur musunuz suriyeli de olsa güzelse beğenirsem evleneceğim İnşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir