Suriyeli Kadınlarla Nasıl Tanışabilirim?

Suriyeli kadınlarla evlenmek isteyenler onlarla nasıl tanışılacağı konusunda yeterince bilgi sahibi değildir. Bu makalemizde siz Suriyeli kadınlarla nerelerde hangi yöntemlerle tanışabilirsiniz bu konuda ipucu vereceğiz. Suriyeli kadınlar bilindiği üzere ülkelerinde çıkan iç isyandan dolayı ülkemize sığınan mültecilerdir. Suriyeli kadınları en çok ihtiyacı olan konu güvenlik ve maddi ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Suriyeli dul ve bekâr kadınlar ülkemize geldikten sonra Müslüman Türk erkeklerle evlenmek istemişlerdir.

İnternet Üzerinden Tanışma

Suriyeli kadınlarla sohbet odalarında internet sitelerinde tanışabilirsiniz. Bu sitelerde evlenmek isteyen Suriyeli bayanlar dul ya da bekâr olduklarını çocukları olup olmadığını anlatmakta evlenmek istedikleri kişiler ile görüşmektedirler. Eğer sizde Suriyeli kadınlarla tanışmak istiyorsanız sohbet sitelerine üye olabilirsiniz. Sitelere üye olmak için arama motoruna Suriyeli kadınlarla tanışmak istiyorum yazmanız yeterlidir. Açılan sayfadan linki tıklayarak üye olabilirsiniz.

Görücü Usulü Tanışma

Bunun dışında geleneksel yöntemle yani görücü usulü olarak da evlenebilirsiniz. Bunun için her zaman olduğu gibi aile büyüleri ya da yakınları ile haber göndererek evlenmek istediğinizi beyan edebilirsiniz. Suriye’de Müslüman bir ülke olduğu için birçok özelliğimiz olduğu gibi bu konuda özellikleri de Türk geleneklerine yakın olduğu için görücü usulü tanışma sağlayarak evlilik yolundaki ilk adımı atabilirsiniz.

Bunların yanında tüm ilişkilerde olduğu gibi her hangi bir yerde tanışmış olabilirsiniz. Örneğin okulda iş yerinde bir kafede hastanede olabilir. Arkadaşlık kurabilirsiniz. Suriyeli kadınlar genellikle dil bilmedikleri için onlarla iletişime geçmek oldukça zordur. Onlara yardımcı olmak bir vatandaşlık görevidir. Ülkelerinde çıkan iç isyandan dolayı vatanlarından ayrılan Suriyeli mülteciler özellikle bayanlar için yalnız geldiler ise Türkiye’ye hayatları oldukça zorlu geçecektir.

Suriyeli Kadınlar ile Tanışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Suriyeli kadınlarla tanışmak isteyen erkekler tanıştıkları kadınlara kaşı dikkatli olmalıdır. Her toplumda olduğu gibi bu konuda da iyi kötü insanların olduğunu unutmayalım. Bu yüzden tanıştığınız Suriyeli bayan dolandırıcı olabilir. Çünkü sohbet sitelerindeki Suriyeli kadınların bazıları iyi niyetli evlenmek için tanışan erkekleri dolandırmaktadır. Erkeklerle evlenmek vaadi ile tanışıp karşılığında para altın talep etmektedirler. Tabi parayı aldıktan sonra bırakıp kaçmaktadırlar. Aralarında resmi nikâh olmadığı içinde hiçbir hak iddia edememektedirler.

2 thoughts on “Suriyeli Kadınlarla Nasıl Tanışabilirim?

  1. Merhaba adım Hasan, Adana yaşıyorum, devlete ait bir elektrik trafo merkezinde güvenlik olarak çalışıyorum, bekarım, hiç evlenmedim,40 yaşındayım , niyetim ciddi sizinle tanışmak istiyorum, bana mail atarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir