Suriyeli Kızların Değer Verdikleri

Son zamanlarda Suriyeli kadınlar ile ilgili sorulan sorulardan biri de Suriyeli kadınların nelerden hoşlandığı konusudur. Öncelikle belirtmek gerekir ki, kadınların ulusu yoktur. Kadın her yerde ve her şekilde kadındır. Ve kadınların özellikleri bölgeden bölgeye ya da ülkeden ülkeye değişse de ortalama olarak kadınların hoşlandıkları şeyler aynıdır. Yani benzer niteliktedir. Fakat Suriyeli kadınların bazı durumlardan daha kolay hoşlanabileceğini de unutmamak gerekir.

Yapılan bazı jestlere karşı Suriyeli kadınların daha çabuk etkilenmelerinin elbette ki en önemli nedeni içinde bulundukları psikolojik durumdur. Suriye bir savaş bölgesi haline geldiği için, orada sosyal yaşantı durmuş gibidir. Ve beyin kendisini hayatta kalmaya şartlamıştır. Bu nedenle tüm bunlar bu kadınlarda psikolojik olarak bir baskı oluşturmuştur. Bunları göz önünde bulundurarak, Suriyeli kadınların nelerden hoşlanacağını az çok tahmin edebilirsiniz. Bunlara bir göz atalım.

  • Elbette onlara güven veren her şeyden hoşlanacaklardır. Şu anda Suriyeli kadınlar sığınacak bir liman ve güvenecek insanlar arıyorlardır. Hayallerini ve düşüncelerini paylaşabilecek insanlar bulmak ve onlara güvenmek, kuşkusuz onları en çok etkileyecek şeydir. Bu nedenle güven duyabilecekleri birinin olmasından hoşlanırlar.
  • Kendilerinin değerli olduğunu onlara hissettiren her türlü şeyden hoşlanırlar. Örneğin bir markette yapılan alışveriş sonrasında söylenen “İyi Günler” cümlesi dahi hoşlarına gidebilir. Buradan ne kadar hassas olduklarını pay biçebilirsiniz.
  • Hayatları ile ilgili karar verebilme lükslerinin olması onları mutlu edecektir. Bir duruma karar verilecek diyelim. Onların da bu konudaki fikrini sormanız ve bir öneri almanız, morallerini yükseltecektir ve daha keyifli olmalarını sağlayacaktır.
  • Elbette her kadın gibi Suriyeli kadınlar da iltifat işitmekten hoşlanacaklardır. Bu iltifatların edebi bir dile sahip olmasına da gerek yoktur. Çok basit bir cümle hatta çok basit bir kelime bile onların hoşuna gidecektir.
  • Kendilerine soru sorulmasından hoşlanacaklardır. Bu nedenle kendi kültürleri ile ilgili sorular sormanız ve bu konuda sizlere bir şeyler anlatmasına izin vermeniz onların hoşuna gidecektir. İnsanlara bir şeyler öğretmek ve katmak her kadına mutluluk verir.

Bunlar gibi daha birçok nokta Suriyeli kadınları hoşnut edecektir.

Suriyeli Kadınlar Nelerden Hoşlanır?

Her insan bir şeye değer vermeyi sever. Bu küçük bir çocuk için oyuncak olabilir. Büyük bir adam için ise aile olabilir. Genç kız için cep telefonu, arkadaşları olabilir. İnsanın değer verdikleri şeyler kültüre göre değişim gösteriyor.

Suriyeli kızlar için de öyle. Ben Suriyeli kızların nelere değer verdiklerini merak ediyorum. Suriye gibi dini bir bölgede kızlar pek ön planda olamıyor. Bu yüzden Suriyeli kızlar hakkında pek bilgimiz de yok. Bu insanlar nelere değer veriyor?

Aslında sorunuzun cevabı yazınızın içinde diyebilirim. Suriye’de yaşayan insanlar dine biraz daha ağırlık veriyor. Bu yüzden islami bir kültür oluşuyor. Suriyeli kadınlar için en önemli değer dindir. Bu insanlar için dinin üzerinde bir şey yoktur.

One thought on “Suriyeli Kızların Değer Verdikleri

  1. Selam ben Fehim 26 yaşındayım memleket Siirt İstanbul Sultanbeyli oturuyorum ciddiyim bir yuva kurmak istiyorum Özel sektöründe çalışıyorum maaş 2.100 Allah şükür 5 vakit namazımı kılıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir