AÖL Öğrenci Giriş

Bildiğiniz gibi devlet örgün olarak liselerde eğitim alamayan veya zamanında okulu yarıda bırakmış kişiler için açık lise gibi bir uygulama hazırladı. Böylece kişiler günlük olarak derslere girmek durumunda kalmadan sınavlar ile liseyi bitirebilecekler.

Açık lise sisteminde öğrenciler için ders videoları, testler, alıştırmalar ve deneme sınavları her bir ders için mevcuttur. İsteyen öğrenciler bu ders materyallerinden faydalanarak, liseyi açıktan bitirebilmektedirler. AÖL, Açık Öğretim Lisesi anlamına gelmektedir.

Açık Öğretim Lisesi’ne kayıt olan öğrencilerin öğrenci numaraları TC Kimlik numaralarıdır. Böylece öğrenciler TC Kimlik numaraları ve kendi belirledikleri şifreleri ile sisteme giriş yapabilir, tüm işlemlerini kontrol edebilmektedirler. https://aol.meb.gov.tr/ adresine giriş yaptığınızda, öğrenci girişini kullanarak sınavlardan aldığınız notları, sınav giriş belgelerinizi ve buna benzer tüm bilgilerinizi rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Mobil Uygulaması

Cep telefonlarının kullanımının yaş sınırı düştüğü için, artık lise öğrencileri için de açık öğretim fırsatını mobil uygulamadan takip edebilme şansı sağlandı. Uygulama marketlerde AÖL şeklinde yapacağınız arama ile mobil uygulamaya ulaşabilir ve indirebilirsiniz. Bu uygulama ile internet sitesine giriş yapmanıza gerek kalmadan tüm bilgilerinizi görebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamanın bir diğer güzel özelliği de her türlü konuda bildirim vermesidir. Örneğin sınava girdiniz diyelim. Bu sınavın soruları yayınlandığı anda veya sınav sonuçları açıklandığı anda uygulama size bildirim gönderecektir. Böylece, her türlü değişiklikten anında haberdar olabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme

Kayıt yenileme işlemleri iki dönemden oluşur. Güz dönemi ve bahar dönemi. Aynı örgün liselerde olduğu gibi, dersler iki dönemde verilmektedir. Bu dönemler için belli bir kredi sistemi vardır. Bu kredileri tamamlayacak şekilde ders seçimi yaparsınız ve kayıt yenileme işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. Aynı zamanda kayıt yenileme işlemleri sırasında sınava girmek istediğiniz şehri ve bölgeyi değiştirebilme olanağınız da bulunmaktadır.

Seçtiğiniz derslere göre dönem aralarında sınavlara tabii tutulursunuz. Mobil uygulamalar ders kayıt dönemlerinde de sizlere bildirim vermektedirler. Bu bildirimler vasıtası ile hiç vakit kaybetmeden kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir