GİRİŞ YAP OUTLOOK

Günümüzde birçok işlemimizi mail adresi ile yapıyoruz. Gerek iş yerlerinde gerekse okullarda iletişim için mail sistemlerini kullanıyoruz. İş yerinde bazı belgeler eksikse veya bazı konular araştırılması gerekiyorsa bu size mail yoluyla ulaştırılır. Veya öğrenciyseniz üniversitede hocalara ve danışmanlara mail üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Bu sebeple oluşturulan mail sistemleri oldukça önemlidir. Bu mail sistemleri sayesinde ücretsiz bir şekilde e-posta hesaplarımız üzerinden mail yollayabiliyor, gönderilen mailleri kontrol edebiliyoruz. Bu yazımızda da bir mail sistemi olan Outlook’tan bahsedeceğiz. Outlook nedir, nasıl kaydolabilirim, nasıl giriş yaparım gibi soruları cevaplayacağız.

OUTLOOK NEDİR?

Outlook Microsoft aracılığıyla oluşturulan bir e-posta yazılımıdır. Asıl kullanım amacı MSN, Hotmail gibi e-postaları okumaya yardımcı olmaktır. Bu amaçla oluşturulan bir yazılım olan Outlook günümüzde mail sistemine dönüşmüştür. Mail yollayabileceğiniz ve alabileceğiniz, gelen mailleri rahatlıkla okuyabileceğiniz bir mail sistemidir. Üstelik ücretsizdir.

OUTLOOK’A NASIL KAYDOLURUM VE NASIL GİRİŞ YAPARIM?

Outlook kullanabilmeniz için ilk olarak Microsoft kullanımlı bir e-posta almanız gerekmektedir. E-posta almak için tarayıcınız üzerinden arama yaparak sisteme girebileceğiniz gibi http://www.microsoft.com/tr-tr/outlook-com/ adresi üzerinden de e-postanızı alabilirsiniz. E-posta adresinizi aldıktan sonra giriş yaptığınız takdirde zaten Outlook hesabınızda oluşturulur. Outlook hesabınız üzerinden arkadaşlarınıza e-mail gönderebilir, size gönderilen mailleri kontrol edebilirsiniz. Üstelik e-posta hesabınız ile diğer sosyal medya uygulamalarından hesap alarak, bu uygulamalardaki hareketleri mail olarak alabilirsiniz.

Outlook sadece bir mail sistemi değildir. Ve tek kullanım amacı mail göndermek ve okumak değildir. Outlook adresiniz ile birlikte yeni bir Microsoft hesabı da oluşturmuş olursunuz. Ve bu sayede Microsoft’un diğer ürünlerini de kullanabilme şansınız olur. OneDrive, World Online, Takvim, Skype, Power Point Online, Excel Online, One Note Online, Kişiler ve Windows da bu hesap ile kullanılabilir. Ve tüm bu hizmetleri Outlook hesabınız üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Outlook’a giriş yapabilmeniz için tarayıcınıza “Outlook Giriş Yap” yazarak aratabileceğiniz gibi direk siteye giriş yaparak da Outlook’a bağlanabilirsiniz.

Sizlerde bir Outlook hesabına sahip olmak istiyorsanız, anlattığımız adımları takip ederek kolayca kendinize bir hesap açabilirsiniz.

“GİRİŞ YAP OUTLOOK” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir