Enpara İnternet Bankacılığı Girişi Nasıl Yapılır

enpara.com 2012 Ekim ayında QNB Finansbank tarafından kurulan şubesiz ilk dijital bankadır. Bütün işlemleri de dijital kanallar üzerinden sunar. Peki dijital olmasının avantajı ne derseniz şubesiz olması diyebiliriz. enpara.com müşterileri kesinlikle her hangi bir şubeye yönlendirilmezler bütün işlemlerini internet üzerinden yaparlar bundan sebeptir ki, eft, havale ve hesap işletim ücreti yoktur. Bu kadar avantajlı olmasının sebebini kira, su, elektrik, doğal gaz, temizlik, personel, demirbaş, kırtasiye vb. giderlerinin olmamasına bağlayabiliriz. Çalışan personel yoksa masrafta yok demektir.

QNB Finansbank müşterileri bu yönden şanslıdır. Kendi işlemlerini kendileri yaparlar ama bunun için de ekstra bir bedel ödemek zorunda kalmazlar. Daha ne olsun. 3 ayda bir hesap işletim ücreti alan bankalar olduğunu varsayarsak eğer bu büyük bir avantaj. enpara.com müşterisi olmak içinde her hangi bir şubeye gitmenize de gerek yok www.qnbfinansbank.enpara.com a girip başvuru formunu doldurduğunuzda sözleşmeyi istediğiniz adrese gönderip size imzalatıyorlar ve o saatten sonra sizde enpara.com müşterisi oluyorsunuz. Banka müşteri numarasını e-postanıza, şifrenizi ise cep telefonunuza SMS olarak gönderiyor.

enpara-internet-bankaciligi
enpara-internet-bankaciligi

Enpara Giriş Nasıl Yapılır


Öneri: Finansbank İnternet Şubesi Giriş
Peki enpara.com a nasıl giriş yapılıyor. İlk kez giriş yapmak için müşteri numaranız yada TC kimlik numaranız ve bankanın gönderdiği şifre ile giriş yapıyorsunuz. Telefonunuza gelen SMS i de girdikten sonra internet bankacılığına giriş yaptınız bile. İlk aşamada güvenlik adımları var. Gizli soru seçip cevabını yazıyorsunuz. Sonra 6 rakamdan oluşan internet şifresini belirliyorsunuz. Ardından 4 haneli rakamlardan oluşan en kart şifrenizi oluşturuyorsunuz.. Annenizin evlenmeden önceki soy adını da yazdıktan sonra, unutmayacağınız güvenlik resmîni seçiyorsunuz. Güvenlikle ilgili metni onayladıktan sonra işleminiz tamamlanmış oluyor.

Enpara İnternet Bankacılığı İşlemleri

Bir sonraki girişinizde müşteri/TC kimlik numarası ile belirlemiş olduğunuz internet bankacılığı şifresi yeterli olacaktır. enpara.com internet bankacılığında; hesap açıp kapatabilir, ihtiyaç kredisi kullanabilir, döviz yada altın alıp satabilir. Para transferi yapabilir, fatura ve kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi de buradan güncelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir