Fibabanka İnternet Şubesi Girişi

Fibabank, Portekizli bir banka olan Millenium Bank’ın Türk işadamı Hüsnü Özyeğin tarafından satın alınması ve 2010 tarihinde isminin Fibabank olarak değiştirilmesi ile bankacılık sektöründe faaliyetlerine başlamıştır. Fibabank’ın Türkiye genelinde 72 şubesi bulunmaktadır. Diğer bankalarda olduğu gibi Fibabank dada bütün işlemlerinizi şubeye gerek kalmadan internet bankacılığı yada mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Girişi Nasıl Yapılır

İnternet bankacılığı için www.fibabanka.com.tr linkinden bireysel internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra “Yeni Bireysel Kullanıcı Talebi “ seçilerek istenilen bilgilerinizi giriyorsunuz.Sırasıyla müşteri numaranızı ( Müşteri numaranızı bilmiyorsanız şubenizden yada 444 88 88 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz) TC kimlik numaranızı, doğum tarihi, doğum yeri ve telefon numaranızı giriyorsunuz.  Daha sonra cep telefonunuza gelen şifreyi giriyorsunuz ve gelen ekranda kullanıcı adınızı belirliyorsunuz.

fibabanka-internet-bankaciligi
fibabanka-internet-bankaciligi

 Şifre Alma

 

Kullanıcı adınızı belirledikten sonra internet bankacılığına giriş şifreniz cep telefonunuza geliyor. İnternet bankacılığına kullanıcı kodu ve bankanın belirlediği şifre ile giriş yapıyorsunuz. Bankanın gönderdiği SMS İ de ilgili ekrana girdikten sonra sisteme giriş yapmış oluyorsunuz. İlk giriş olduğu için banka sizden güvenlik resmi belirlemenizi istiyor unutmayacağınız bir resmî belirledikten sonra, yine ekranda güvenlik mesajı belirlemeniz gerekmekte. Tüm bunlardan sonra şifre değiştir ekranından bankanın size gönderdiği şifreyi girip unutmayacağınız yeni bir şifre belirliyorsunuz. İnternet bankacılığına girişte kullanıcı adı ve şifreniz olmadan giriş yapamayacağınız için bence bir yere not edin.

İnternet bankacılığına giriş yaparken kesinlikle www.fibabanka.com üzerinden giriş yapın. Her hangi başka bir link üzerinden giriş yapmanız güvenli olmaz. Kart bilgileriniz kopyalanabilir. Bu yüzden dikkatli olmalısınız.


İnternet bankacılığa girişte şifrenizi bir kaç kez yanlış girdiğinizde hesabınız bloke olur. Blokeyi kaldırmak için 444 88 88 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak blokenizi kaldırabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız eğer şifremi unuttum u tıkladığınızda. Sizden istenilen bilgileri girerek yeni şifre alabilirsiniz. Şifrenizi belli periyodlarda değiştirmeniz hususunda bankacılık işlemi yaparken uyarılacaksınız zaten. İnternet bankacılığı üzerinden faturalarınızı yatırabilir, eft ve havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. TL yada döviz hesabı açabileceğiniz gibi. Altın hesabı da açabilirsiniz. Açtığım hesabı nasıl kapatabilirim derdine de son. Bunuda internet bankacılığından yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir