Blogger Nedir?- Blogspot Üye Girişi

Blogger ve blogspot u ilk önce ayrı ayrı açıklayalım.                                                 Blogger, moda, yaşam stili, spor veya başka bir konu hakkında takipçilerine bir şeyler katmayı hedefleyen kişinin tam zamanlı işidir diyebiliriz. Bunlar firmalar veya markalar ile yasal bir çerçeve içinde iş yapabilirler. Nasıl mı? Blogların da reklamlarını yayınlayarak. Birçok firma gerçek bir kitleye ulaşmak için Blogger leri tercih etmektedirler. Böylelikle reklamların yaparak, satışlarını yükseltmeye çalışırlar. Blogger ler trend yaratabilen kişiler olmak zorundadırlar. Firmalar ile yaptıkları anlaşmalar sonucunda para kazanmaktadırlar. Herkes Blogger olabilir mi? Tabi ki bunu evet demek çok zordur. Çünkü bu işi hakkıyla yapabilmeniz için belirli bir donanıma sahip olmanız gerekir. Blogger üyesi olabilmeniz için ilk önce blok sayfasına sahip olmanız gerekir.

Blogger kaydol butonu tıklayarak sayfadaki formu doldurmanız gerekir. İsim, soy isim bilgilerinizi girdikten sonra, kullanıcı adınızı ve şifrenizi oluşturmanız gerekir. Şifrenizi onayladıktan sonra, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girmeniz gerekir. Böylelikle üye olabilirsiniz.

blogspot-blogger
blogspot-blogger

Blogspot ise, günlük benzeri bir sistemle çalışan, kişisel bir yazı mecrasıdır. Hani eskilerde günlüklerimizi tutuğumuz defter yerine internet ortamında tutulmasıdır. Yani günlüğün modern çağa uyarlanmış halidir. Blogspot sahibi, istediği her şeyi kendi görüşleri doğrultusunda siteye yazabilir. Böylece tüm internet dünyası ile etkileşim halinde olabilir. Sadece yazılar değil, fotoğraflar veya videolar da paylaşabilirsiniz. Blogspot takipçilerinin bu paylaşımlara yaptıkları yorumlar sayesinde karşılıklı iletişim olmaktadır. Google blogspot üyeliği yazmanız yeterli. Tek bir Google hesabından 100 yakın blok açabilirsiniz. Üye ol butonuna tıklayarak, kişisel bilgilerinizi girdikten sonra üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir