Edevlet Girişi Yapılabilen Bankalar

E-Devlet nedir? E-Devlet girişi nasıl yapılır? E-Devlet girişi nerelerden yapılabilir, E-Devlet girişi yapabilen bankalar var mı? Yazımızı inceleyerek soruların yanıtına ulaşabilirsiniz.

Devir teknoloji devri. Birçok işlemi artık elektronik ortamlarda hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Cep telefonu, tablet, bilgisayar aracılığı ile internet üzerinden hemen hemen tüm işlemleri yapabiliyoruz. Bu elektronik eşyaların en az biri mutlaka her evde vardır. Durum böyle iken, devlette vermiş olduğu hizmetleri sadece kurumlar aracılığı ile değil, internet üzerinde de vermeye başladı.

e devlet
e devlet

Devletin vermiş olduğu hizmetlerin vatandaşlara internet ortamında sunulmasıdır. Amacı ise, devlet tarafından sunulan tüm hizmetler için hızlı, kolay, etkin, kesintisiz işlem yapılmasıdır. Hakkınızda açılmış davalara, SGK kayıtlarınıza, prim dökümlerinize, vergi, harç ödemeleri gibi işlemlerinizi E-devlet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Kurumlara gitmek yerine tüm bu bilgi ve işlemleri internet üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün hale geldi.

 E-Devlet girişinin sağlanabilmesi için öncelikle E-devlet şifresi almanız gerekir. E-devlet şifresine sahip olabilmek için bireysel başvuruda bulunmanız gerekir. Kimlik belgesi ile birlikte PTT şubelerinden talep de bulunabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra E-devlet üzerinden şifrenizi ilk kullanımda güncellemeniz gerekir. Ancak birçok vatandaş şifre kullanımı hakkında sıkıntı yaşamaktadır. Şifre değiştirme ekranında sizden istenilen çok özellikli zor ulaşılabilecek bir şifredir. Bu nedenle şifre oluşturulduktan sonra, unutulma olasılığı çok yüksek oluyor.

E-devlet şifremi sürekli unutuyorum, girişi sağlayamıyorum diyorsanız bankalar size bu konuda yardımcı olabiliyor. Devlet ile yapmış olduğu anlaşma sonucunda E-devlet girişi sağlayan bankalar mevcut. Bu bankalar, sizin şifrenize gerek kalmadan doğrudan girişi sağlayabiliyorlar.

a aşağıda yer alıyor:

* Ziraat Bankası – İş Bankası

* Denizbank – Garanti Bankası

* Yapı Kredi Bankası – Şekerbank

Eğer sizde E-devlet şifresi ile uğraşmak istemiyorsanız işte size kolaylık sağlayacak bir çözüm. Yukarıdaki bankalardan herhangi bir tanesinin internet bankacılık şubesini kullanıyorsanız, E-devlet şifresine ihtiyacınız yok demektir. Yapmanız gereken tek şey, bankanızın internet şubesinden E-devlet girişi ile ilgili yönergeleri uygulamak. Böylece E-devlet işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir