192.168.0.1 İP ADRESİ HANGİ MODEMLERDE GEÇERLİDİR?

Her modemin kendine has bir ip adresi bulunmaktadır. Bu ip adresleri modeminizi kişiselleştirmenize, daha güvenli hale getirmenize, modeminizin kullanıcı adı ve şifresi gibi özel ayarlarını yapabilmenize yardımcı olur. Bu yazımızda da 192.168.0.1 ip adresinin hangi modemler için geçerli olduğunu konuşacağız. İlk olarak şu bilgiyi verelim. Hangi modemi kullanırsanız kullanın yani hangi ip adresini kullanırsanız kullanın genel anlamda modemlerin ara yüzüne girmek için belli aşamalar uygulanır. Bu aşamalar

1-      Modeminizin şifresini ve kullanıcı adını bilmiyorsanız fabrika ayarlarına geri döndürmek.

2-      Tarayıcınıza modeminize uygun olan ip adresini bulup web sitesi kısmına yazıp enter tuşuna basmak.

3-      Açılan sayfada giriş kısmını ve şifre kısmını doldurmak

4-      Kablosuz ağ ayarlarına girip, ayarlarınızı isteğinize göre yapılandırmaktır.

Peki 192.168.0.1 ip adresi hangi modemleri kapsar, hangi modellerde kullanılabilir? 198.168.0.1 ip adresi Action Tec, Net Master, D-Link, Net Gear ve Site Com modemlerinde işinize yarayacak bir ip adresidir. Tarayıcınıza bu ip adresini yazdıktan sonra karşınıza çıkan giriş ekranında kullanacağınız kullanıcı adı ve şifreler ise modeme göre faklılık gösterir.

https://www.19216811.name.tr/http-192-168-o-1-1-asus/14

  • Action Tec modeminde, kullanıcı adı kısmına “admin” yazarsanız ve şifre kısmını boş bırakırsanız;
  • Net Master modeminde de kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmına “password” yazarsanız;
  • D-Link modeminde, kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmına “michalengelo” yazarsanız;
  • Net Gear modeminde, kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmına “ password” yazarsanız modeminizin ara yüzüne geçiş sağlarsınız.
  • Site Com modeminin iki modeli vardır. İlk modelinde kullanıcı adına “admin” şifre kısmına da “admin” yazarak; ikinci modelde ise kullanıcı adına “sitecom” şifre kısmına da “user” yazarsanız modeminizin ara yüzüne giriş yapabilirsiniz.

Eğer ki modeminizin Action Tec, Net Master, D-Link, Net Gear ya da Site Com modemlerinden değilse internet üzerinden modeminize uygun bir ip adresi bulmalısınız. Ancak modeminize uygun ip adresiyle modeminizin ara yüzüne giriş yapıp, ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu adımları uygulayarak ve belli noktalara dikkat ederek kolaylıkla modem kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.19216811.name.tr/192-168-1-1/6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir