Ekşi Sözlük Girişi Yap

Ekşi sözlük, aklınıza gelebilecek her türlü konu, her türlü kelime veya olay hakkında yorumların yapıldığı, kullanıcıların başından geçen olayların anlatıldığı ve örnekler ile bunların pekiştirildiği bir sayfadır. Kişi kendine göre istediği bir konu açar ve bu konu hakkındaki aklınıza gelebilecek her şey burada bir havuzda toplanır. Böylece okuyucular için eğlenceli ve komik bir okuma süresi gerçekleşir. Yani temelinde mizah olan bir gruptur. Peki kimler bu sayfada yazarlar, kimler örnek oluşturabilirler ve nasıl giriş yapılabilir diyorsanız, yazımızın devamına bir göz atın.

Ekşi Sözlük Giriş Yap:

Elbette ekşi sözlüğe giriş yapabilmeniz için, ilk olarak üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemlerinizi sayfanın en sağında ve en yukarısında yer alan üyelik kısmı ile başlatabilirsiniz. Yeni kullanıcı kaydında elbette diğer sitelerde de olduğu gibi bir başvuru formu yer alır. Bu formda sizden bazı bilgiler istenir. Bu bilgileri de sırasıyla verelim.

  • Nick, yani kullanmak istediğiniz lakap ya da isim.
  • E-mail adresiniz.
  • Gün, ay ve yıl olarak doğum tarihiniz.
  • Elbette cinsiyet seçimi kısmı biraz esprili. Seçenekleriniz kadın, erkek, başka, boşver olarak dört tanedir.
  • Son olarak şifre. Bu şifrenin de belli şartlar altında belirlenmesi gerekir. Şifre en az 8 karakterden oluşmalı. Bu karakterlerin içerisinde en az bir tane küçük harf, en az bir tane büyük harf ve en az bir tane de rakam olması gerekiyor. Bunun haricinde yazılmış şifreler de geçersiz sayılıyor.
  • Ekşi sözlüğün kullanıcı sözleşmesini okuyup, başvuru formunuzda da onayladıktan sonra “Kayıt Ol İşte Böyle” yazan butona tıklayarak, kayıt işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz.

Bu formu sistemde onaylamanızın üzerine, belirttiğiniz e-mail adresinize bir onaylama linki gönderiliyor. Bu linke tıklarsanız hesabınız onaylanıyor ve üyelik başvurunuz aktive edilmiş oluyor. Böylece “çaylak” olarak yazılarınızı yazmaya başlıyorsunuz. Konulara verilen örnekler ve yazılar “entry” adını almaktadır. Sizlere de üyeliğiniz ile 10 entry girişi hakkı veriliyor. Bundan sonraki tüm işlemleriniz için, giriş yap kısmından nick ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir