GİRİŞ NOKTASI BULUNAMADI HATASI VE ÇÖZÜMÜ

Bazı program ve oyunlara girmek istediğiniz zaman bilgisayarınız hata verebilir. Bu hatanın ismi, giriş noktası hatasıdır. Giriş yapmak istediğinizde “…exe- Giriş Noktası Bulunamadı” başlıklı bir uyarı verir. Uyarıda “Exception Precessing Message …” yazar.  Eğer sizde böyle bir uyarıyla karşılaşıyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Bu sorunun çözümü oldukça basittir. Şimdi size aşama aşama çözümü anlatacağız.

1-      Başlat butonuna basıp Çalıştır’ basın. Karşınıza çıkan panelin Aç kısmına “regedit” yazarak kayıt defteri düzenleyicisini açın.

2-      Açtığınız sayfanın sol kısmında “HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Windows yoluna girin. Bazı bilgisayarların regedit yolu “HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/ControlSet001ControlWindows”

3-      Sayfanın sağ tarafında yer alan “Error Mode” kısmına çift tıklayarak açın. Karşınıza çıkan sayfada sıfır (0) olan değeri iki (2) olarak değiştirin.

4-      Sayfaları kapatın.

Bu işlemleri sırasıyla yaptığınız sürece oyunlar ve programlar sıkıntısız şekilde açılacaktır.

Bu bahsettiklerimiz dışında da hata mesajı alabilirsiniz. Bunun sebepleri bilgisayarınız ile oyun ya da programlar arasındaki farklardır.

  • Eğer aldığınız uyarı mesajında DLL dosyasından söz ediliyorsa ve bu hatayı bir oyunu çalıştırırken alıyorsanız yüksek ihtimalle yanlış Exe dosyasını çalıştırıyorsunuz demektir. Eğer hatada bahsedilen DLL dosyası diskinizde zaten mevcut olan bir dosya ise DLL dosyasını yeniden yükleyerek bu hatayı çözebilirsiniz.
  •  Aynı şekilde Anti virüs programınız açıksa da giriş noktası hatası alabilirsiniz. Anti virüs programınız bazı dosyaları güvenlik duvarından geçirmez ve karantinaya alır. Bu sebeple Antivirüs programınız kapalı olduğu sürece bu uyarıyı almazsınız.
  • Oyun açarken değil de uygulama açarken giriş noktası hatası alıyorsanız, kullandığınız ve açmaya çalıştığınız bu programın güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer son sürüm yüklü değilse giriş hatası bundan kaynaklanıyor olabilir.
  • Uygulamanın en yeni sürümü yüklü ise ve hala hata alıyorsanız, programı bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden yükleyerek kurulumunu yaparsanız çözüme ulaşabilirsiniz.
  • Bazı sorunlarda işletim sisteminiz ile programınızın uyumsuzluğundan kaynaklanabilir. Örneğin sizin işletim sisteminiz 32 bit ise ve uygulama 64 bit ise hata verecek ve programı çalıştırmayacaktır. Bu durumda işletim sisteminize uygun olan programı yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir