Sigorta Girişi Nasıl Yapılır – Sigorta Girişi Öğrenme

Emekli Sandığı, Bağ Kur ve SSK gibi emeklilik birimlerinde sigorta girişi çok önemlidir. Sigorta girişi aynı zamanda emekliliğe kadar olan süreci de ortaya koymaktadır. Bu sayede herkesin hem prim ödeme günleri hem de emeklilik dönemine kalan süreleri ile ilgili detaylı bilgiler öğrenilmektedir. Sigorta girişi genel olarak işveren veya çalışılan kurum tarafından girilir. İşe giriş tarihinden itibaren sigorta girişinin yapılması gerekmektedir. İşten ayrıldığında da aynı şekilde sigortaların bitimi sağlanır. Sigorta girişi yapılırken her zaman gerekli olan primlerin belirtilmesi gerekmektedir. Sigorta giriş tarihi istenilen her zamanda öğrenilebilmektedir.

Sigorta giriş tarihini öğrenmek ve bu konu hakkında detaylı bilgi alabilmek için artık çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Eskiden SGK binasına gitmek zorunda olduğunuz ve saatlerce bekleyerek öğrendiğiniz sigorta giriş tarihi artık internet üzerinden yapılabilmektedir. Böylece binalarda bekleyerek yapabileceğiniz bu işlemi çok kısa sürelerde internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta girişini nasıl öğrenebilirim sorgulamalarını merak ediyorsanız aynı şekilde  internet üzerinden farklı yollarla bu bilgileri öğrenebilir ve işlemlerinizi de bu sayede gerçekleştirebilirsiniz.

Sigorta poliçe bilgileri ve sigortanın başlangıç tarihi ile ilgili sorgulamalar E-SGM üzerinden veya E-Devlet kapısı üzerinden çok kısa bir süre içerisinde yapılabilmektedir. Bu sisteme giriş yaparak SGK, Bağ – kUr veya Emekli Sandığı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu sorgulama işlemiyle çalıştığınız gün sayısına, primlerinizin ödendiği tarihe ve 9000 gün olan çalışma süresinden geriye ne kadar kaldığı bilgilerine anında doğru bir şekilde ulaşabilirsiniz. Öte yandan sorgulama çeşitlerini bilmek gerekmektedir.  Burada sizlere pek çok alternatif sunuluyor.

İsterseniz E-SGM üzerinden yapılan sorgulama şifresiz ve daha basit bir işlemle yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra E-Devlet sorgulamaları da bu bilgilere kolay bir şekilde erişmenizi sağlar. Bu sorgulama 3 tip olarak yapılır ve E-Devlet şifresi gerekmektedir. Sigorta bilgileri için E-Devlet şifresi size özgü bir şifre olarak verilmektedir. Bu şifreyi almak için de en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu şifreyi kaydederek her seferinde kolay bir şekilde sayfanıza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir