Yahoo Login Mail Giriş

Yahoo 1994 yılında kurulan bir arama motorudur ve  dünya çapında  verdiği hizmetlerle çok rağbet görmektedir. Bu hizmetlerden bir tanesi de Yahoo E-posta hizmetidir. Sizde 1 TB depolama ile ücretsiz olarak e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Eğer sizde yahoo’dan bir mail hesabı almak istiyorsanız yapacağınız birkaç kolay işlemle mail hesabı alabilirsiniz. Yahoo mail hesabınızla iletişim kurabileceğiniz gibi  twitter, instagram, linkedin ,facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine üye olmak istediğinizde de bu mail hesabınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer internet ortamında oyun oynamayı seviyorsanız the hobbit, age of empires, knight gibi oyunlara kaydolmak için de yahoo mail hesabınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca yahoo mail adresiniz aracılığıyla oyun,müzik, chat-sohbet, günlük fal, haberler gibi 79 farklı yahoo uygulamasından da faydalanabilirsiniz.

Yahoo mail hesabı açmak için “www.login.yahoo.com”  linkine tıklayarak karşınıza çıkan sayfaya aşağıdaki bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir:

– ad soyadınızı,

-yahoo kullanıcı adınızı (mail adresinizi burada oluşturuyorsunuz),

– hesabınıza girişte kullanmak istediğiniz parolanızı,

-cep telefon numaranızı (mail hesabınızın güvenliğini korumak ve hesap kurtarmak için cep telefonunuza sms isteyebilirsiniz)

-doğum gününüzü (gün-ay-yıl olarak)

Yukardaki bilgileri girdikten ve kontrol ettikten sonra  hesap oluştur butonuna tıklayarak yahoo mail hesabınızı oluşturabilirsiniz. Böylece Yahoo kullanım sözleşmesini ve yahoo çerezlerini kabul etmiş oluyorsunuz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra   gene “www.login.yahoo.com” sayfasına yahoo kullanıcı adınızı ve oluşturduğunuz parolanızı girerek mail adresinize giriş yapabilirsiniz. 1 yıldan fazla süredir kullanılmayan mail adresleri yahoo tarafından otomatik olarak silinmektedir.

Eğer yahoo mail adresinize giriş yapmakta sıkıntı yaşıyor ve giriş yapamıyorsanız yahoo hesabınızın oturumunu kapatıp tekrar açarak yeniden giriş yapmayı deneyin. Hesabınızı kapatıp açtıktan sonra aynı sorun devam ediyorsa tarayıcıdan kaynaklanan bir sorun olabilir. Bunun içinde kullandığınız tarayıcıyı bilgisayarınızdan kaldırabilir ve yeniden kurabilirsiniz. Dilerseniz daha önce çerez ve geçmişi silerekte yahoo mail adresinize giriş sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Bazen de mail bakım çalışmaları nedeniyle adresinize giremiyor olabilirsiniz. Bu tarz işlemler çok kısa sürmekte olduğu için bir süre sonra mail adresinize tekrar giriş yapmayı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir