Yapı Kredi Şikayet

Yapı Kredi Türkiye’nin en önemli bankaları arasında yer almaktadır. Ancak her ne kadar önemli ve tecrübeli bir banka olsa da bazı durumlarda birtakım hatalar yapabilmektedir. Yapı Kredi hataların düzeltilmesini ve eksiklerin tamamlanmasını çok istemektedir. Bundan dolayı şikayet hattı kurarak müşterilerinin isteklerini yerine getirmeye çalışmaktadır.

Yapı Kredi şikayet hattında Yapı Kredi’de görülen bütün aksaklıkları bildirebilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilir ve Yapı Kredi’den daha iyi verim alabilirsiniz. Yapı Kredi ile ilgili sorunların başında müşteri temsilcilerinin sayısının azlığı ve telefon bankacılığında çok bekletilmek gibi sorunlar gelmektedir.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Giriş

 

Yapı Kredi şikayet hattına gelen değerlendirmeleri komisyon tarafından incelenmektedir. Bu eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu sayede ilerleyen dönemlerde müşterilerin mağdur olmaması için birçok düzenleme yapılabilmektedir. Öncelikli olarak Yapı Kredi güvenlik alt yapısını genişletmiş ve personel sayısını artırmıştır. Bu sayede daha çok kişiye hizmet verilmesi amaçlanmıştır. Yapı Kredi şikayet bölümünden siz de yorumlarınızı yazabilirsiniz. Bu şikayetlerin kısa bir sürede sonuçlanması amaçlanmaktadır.

Şikayet:

1 ay önce play kartımı kaybettiğim için kayıp kart bildirimi yaptım. Yurtta kaldığım için yurdumun adresini verdim. Kartım bu hafta gelmiş fakat sömestr dönemine denk geldiği için kartımı alamadım ve aylık ödememi de yapamadım dolayısıyla. Yapı kredi bugün son gün olduğunu kredi notumu, sicil kaydımı etkileyeceğini söyleyen bir mesaj atmış. Verdikleri bütün numaraları aradım ama beni dinleyecek birine ulaşamadım.

“Yapı Kredi Şikayet” için 8 yorum

 1. daha önce iptal ettiğim kartımın yerine yıllık ücreti olmayan kart teklifinde bulundular bende kabul ettim şimdi yıllık 104tl ücret yansıtmışlar müşteri hizmetleri ni aradığımda sözle yıllık ücret alınmayacağının bir hükmü olmadığnı sözleşmede yazlı olduğunu söyledi yani resmen bizi salak yerine koyuyorlar bu türkiye nin büyük bankasına yakışmıyor

 2. Haberimiz olmadan kanser oluruz diye sigorta yapmışlar 107 tl ücreti var ve iptal için telefonda 10 dk bekleyip çıkanın diger bir noya yönlendirmesi ve onlarında şubeye giderek iptal ettirmek gerektigini söylemesi çok komik türkcell ile iş birliginizmi var anlamadım yada en iyi bankalar arasında yer alırken bukadar iletişimsizlik hangi başarının sonucu ey yönetici!

 3. Keçiören Ankara Esertepe şubesi numara güncellemesi ve bilgilerimin güncellenmesi için için gittim. Bütün evraklara güncelleme yaptım adına imza attım . Yanlız numaram güncellenmemiş. Keza şubeyi aradım direk gelin dediler geldiğimde bir de sıra bekledim muhatap olduğum gişe çalışanının surat beş karış. Sanki ben yanlış yaptım . Sizin yanlışlarınıza göre işlerimizi ayarlamak zorunda değiliz. Yetiştirilmiş saygılı insanlar görmek istiyoruz karşımızda. Kınıyorum..

 4. Kaç yıldır Yapı Kredi müşterisiyim. Bu kadar duyarsızlıkla karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim. Bankanızdan yatırım hesabı açtırdım bugün ile 3 gün oldu aktif değil. Müşteri hizmetlerini arıyorum bu konuyla ilgilenen arkadaş 9-6 çalışıyor biz yardımcı olamayız diyorlar! Bankanıza gidiyorum 2 saate aktif olur sorun yok diyorlar! Akşam oldu hala aktif değil o kadar bankada sıra bekleyip rezil olduguma mı müşteri hizmetlerine saatlerce bağlanmak için beklediğime mi yanayım ne kadar vurdumduymaz bir banka? Diğer bankalarda anında açılan hesap burda günlerce rezil oldum. Yarın ilk işim hesabımdaki parayı çekip bankayla muhattaplığımı bitirmek olacak 2 gün iş kaybı yaşadım sizin yüzünüzden tek kelime rezalet bir banka bu rezillikleri yaşamak isteyenler buyursun yapı krediye

 5. Evrak bilgilerimi eksiksiz yazdığım ve teslim ettiğim halde sisteme tam gecirmedikleri için internet bankacaılığımı kullanamıyorum. Kullanabilmem için de beni şubelerine çağırıyorlar iki iş yapacaksak ne önemi var ki zaten ve bodrum merkez şubeden de Hatice hanım arkadaşlarımın nasıl açıldı diye sorduğum da da onların önceden hesapları vardır gelmeniz gerek diyor. Yoktu dememe rağmen hatalarını kabul etmiyorlar bir de komik. Hesap çağırırken k.kartıda istemiştim o da 6 aydır gelmedi. Harika bir sistem 👏🏻

 6. Yapı kredi Gimat Anadolu bulvarı şubesi ile çalışıyorum.Şirket adına düzenlenmiş iki tane kredi kartımın bugün itibarıyla kullanıma kapatıldığına dair mesaj geldi.Aradığımda herhangi bir gecikmeniz yok olmaması gerekiyor dendi.Süze dönelim dendi dönülmedi.Tekrar aradığımda yıllık mali verileriniz yok dendi.Buna dair kimse beni aramadı.Müşteri temsilcim aramadı.Ben alışverişte mahcup oldum.Bununla ilgili tüketici haklarına müracaat edicem.Hiç gecikmesi olmayan kartlarım hangi gerekçe ile kullanıma kapatıldı cevap bekliyorum.

 7. Uzun yıllar YKB WORLD kartını kullanıyorum. Yıllık ücret ekstreye yansıtıldığında telefonla arayıp hemen iadesini yaptırabiliyordum. Geçen sene telefonla arayarak bana Platinum kart teklif ettiler. Özellikle hiçbir ek ücret yansıtılmayacağını söylediler, WORLD kartın aktif olması gerekiyormuş bunu bir sene önce söylediler ve doğal olarak bunu unuttum. WORLD kartım kayboldu ben de nasıl olsa Platinum kart olduğu için yenisi istemedim. Hemen yıllık üyelik adı altında 160-TL ücreti ekstreye yansıttılar. World kart kullanım ücretleri yansıtıldığında telefonla arayıp iptal ettirebiliyordum. Şimdi itiraz etmeme rağmen söke söke bu ücreti benden aldılar.
  Kısacası bankalarla çalışan kişilerin dikkatli olması ve hiçbir şekilde açık vermemesi gerekiyor. Bankaların müşterilerinde bulduğu açığı hemen parayla doldurduklarını tekrar tecrübe etmiş oldum.

 8. atmye sıkışan para hesabıma aktarıldı ben atmye kredi ödemesi yaptım hesabıma para yatırmak istemedim
  Ben özellikle müşteri hizmetlerini arayıp sıkışan param hesaba aktarılmasın diye not aldırdım talep ettim tamam dediler
  Sonuç olarak sıkışan para hesabıma aktarıldı ve ben şuan kredi mi ödeyemiyorum
  Lütfen sıkışan para bana iade edilsin hesabım kullanılmasın diye bildiride bulundum para bana iade edilmedi magdur oldum Konuyla ilgilenmediler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir